خبرخوان
روحیات شهید والامقام هرمزپور:

از پنهان‌کاری شهید هرمزپور در یک شب بارانی تا توصیه به مردم برای مقابله با نفوذ

از پنهان‌کاری شهید هرمزپور در یک شب بارانی تا توصیه به مردم برای مقابله با نفوذ

سرتیپ شهید جواد هرمزپور از سرداران بنام هشت سال دفاع مقدس از خطه کهگیلویه و بویراحمد است که دلاورمردی‌های آن شهید در هشت سال دفاع مقدس از جمله در یک شب بارانی هرگز فراموش نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گپ نیوز، یکی از افتخارات استان کهگیلویه و بویراحمد در طول تاریخ، ایثارگری جوانان این دیار در هشت سال دفاع مقدس است به طوری که این استان در هشت سال دفاع مقدس در زمینه حضور در جبهه‌ها رتبه اول کشور را به خود اختصاص داد.

در این میان جوانانی با صلابت از دامان عشایر سرافراز این مرز و بوم پای در عرصه دفاع گذاشتند و توانستند با شجاعت و دلاورمردی که از نیاکان خود به ارث برده بودند ایران اسلامی و تثبیت پایه‌های آن را در جهانی که پر کفر و الحاد است محقق کنند.

یکی از آن شهیدان والامقام شهید سرتیپ پاسدار جواد هرمزپور است که یاد و خاطره رشادت‌هایش هرگز از ذهن مردم استان و به خصوص جامعه بزرگ ایثارگری پاک نخواهد شد.

13950310000136_PhotoL

خاطره‌ای از آن شهید والامقام در عملیات طریق‌القدس نقل می‌کنند؛ زمانی که فرمانده عملیات گردان عملیاتی بود از ناحیه ران پای راست مورد اصابت تیر قرار گرفته بود به نزد برخی از یاران همرزم آمد و گفت مسأله محرمانه‌ای دارم به شما بگویم.

همرزم شهید می‌گوید: به ما گفت که زخمی شده‌ام ولی اگر نیروها بفهمند امکان دارد تضعیف روحیه شوند و ما نیز با وجود اینکه باران به شدت می‌بارید و هیچ گونه سرپناهی نداشتیم به او اصرار کردیم که آب وارد زخم می‌شود و برای شما خطرناک است.

شهید جواب می‌دهد: چگونه وجدان به من اجازه می‌دهد که به پشت جبهه بروم در حالی که نیروهای اسلام در این جا گرسنه و تشنه و خسته هستند.

همرزم شهید گفت: به هر حال آنجا ماند و تا آخر عملیات حتی غیر از ما کسی نفهمید که ایشان زخمی شده است هر چند از ناحیه زخم احساس درد شدید می‌کرد ولی تظاهر به سالم بودن می‌کرد که مبادا کسی از جریان مطلع شود.

13950310000131_PhotoL

در بخشی از وصیت‌نامه این شهید والامقام آمده است: اما ملت شهیدپرور و مردم بویراحمد، همان طور که اماممان فرمود که ملت در صحنه هستند و در صحنه بودن خود را نشان دادید این چند کلمه را بپذیرید اگر کمبودى باشد از نظر اقتصادى تحمل کنید دولت را تضعیف نکنید تضعیف دولت تضعیف امام امت تضعیف امام تضعیف  اسلام است نگذارید که دشمنان داخلى و خارجى بین شما نفوذ کند.

در بخش دیگری از این وصیت‌نامه آمده است: روز به روز وحدت خودتان را حفظ کنید که ما پیروزیم به معلمان مسلمان و متعهد همان طورى  که امام فرمود مدرسه سنگر است سنگرها را حفظ کنید شما  معلمان عزیز امید کشور هستید سرنوشت این بچه‌هاى معصوم دست شماست امیدوارم که خداوند این توان را به شما  معلمان عزیز بدهد که این بچه‌ها را در جهت اسلام تربیت کنید و تربیت شماست که کشور را از وابستگى فرهنگى نجات مى‌دهد.

13950310000134_PhotoL

وصیت دیگرم به اداره‌هاى دولتى است که مردم را اذیت نکنید و خود را خدمتگزار به این اسلام و مردم بدانید از کشاورزان و دامداران مى‌خواهم که در کار خود جدیت بیشترى  به خرج بدهند و تولید را به هر قیمت افزایش بدهند تا از وابستگى اقتصادى نجات پیدا کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :