خبرخوان

وقتی خدمت سیل بیشتر از مسؤولان کهگیلویه و بویراحمد است

وقتی خدمت سیل بیشتر از مسؤولان کهگیلویه و بویراحمد است

در حالی ۵۸ هکتار از بستر رودخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد توسط مسؤولان رفع تصرف شد که سیل اخیر بیش از این مقدار را آزادسازی کرد.

به گزارش گپ نیوز، به نقل از فارس یکی از مشکلات بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد که امروز و فردای استان را با چالش روبرو کرده موضوع دست‌اندازی‌ و تصرف‌های غیر قانونی است که عده‌ای خاص به هر کجا که فکر کنیم از جمله بستر رودخانه‌ها دست درازی می‌کنند.

کوه خواری و زمین خواری و رودخانه خواری و جنگل خواری کار هر روزه عده‌ای شده تا جایی که برای دستیابی به خواسته‌های منفعت طلبانه خود حتی جنگل‌ها را زنده زنده در آتش می‌سوزانند.

سیل اخیر در استان نشان داد که چه افرادی و در کجا اراضی ملی و بستر رودخانه‌ها را تصرف کرده اند و جالب این که برخی از همین افراد در روزهایی که باران‌های سیل آسا می بارید تقاضای کمک از مسؤولان دولتی می‌کردند و گاه کار آن‌ها به برخورد فیزیکی و فحاشی کشیده می‌شد!.

طبق آن چه که مسؤولان دستگاه قضایی استان می‌گویند و چه مستقیم و تلویحا در جلسات بیان کرده اند دستگاه‌های متولی به وظیفه خود آن گونه که باید عمل نمی‌کنند تا جایی که دادستان مرکز استان می گوید در بحث آزادسازی حریم رودخانه‌ها سال گذشته در مجموع تنها ۵۸ هکتار آزادسازی داشتیم که این مقدار بسیار ناچیزی است و سیل بیش از مسؤولان اقدام به آزادسازی و رفع تصرف کرد(طبق برآوردها سیل امسال بیش از ۱۰۰ هکتار از بستر رودخانه‌ها را آزادسازی کرد و ابنیه و تاسیسات سودجویان را با خود شست و برد).

وی گفت: ضرب الاجلی برای آب منطقه‌ای تعیین کرده‌ایم و خواسته ما این است که باید تمام بستر و حریم رودخانه‌های استان رفع تصرف شود البته کارهای خوبی انجام شده و دلیل این که در سیل اخیر خرابی کمتری داشته‌ایم به همین اقدامات برمی‌گردد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :مطالب مرتبط