خبرخوان

تراز عالی کهگیلویه و بویراحمد در طرح ملی کنترل فشار خون

تراز عالی کهگیلویه و بویراحمد در طرح ملی کنترل فشار خون

رئیس اداره پیشگیری و کاهش آسیب مصرف مواد مخدر وزارت بهداشت و درمان گفت: کهگیلویه و بویراحمد تاکنون در بحث بسیج ملی کنترل فشار خون به لحاظ جمعیت از موفق ترین استان‌ها در اجرای این طرح بوده است،خوشبختانه تراز کاری عالی داشته است.

به گزارش≤گپ نیوز≥، ناظر وزارت بهداشت به همراه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از کارکنان این معاونت از پایگاه غربالگری سنجش کنترل فشار خون مرکز شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید دکتر جلیل بازدید کردند.

سید ابراهیم قدوسی گفت: هدف برنامه ریزی شده از این طرح٬ جمعیت عموم کشور بوده که ممکن است به فشارخون پنهان مبتلا و دسترسی به نظام درمانی پیدا نکرده باشند را کشف و به سیستم درمانی متصل کنیم.

رئیس اداره پیشگیری و کاهش آسیب مصرف مواد مخدر وزارت بهداشت و درمان در خصوص وضعیت عملکرد مراکز کنترل فشار خون در استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور عنوان کرد: در این خصوص استان کهگیلویه و بویراحمد خوشبختانه تراز کاری عالی داشته است که طبق مشاهدات در همه شرایط پای کار هستند.

قدوسی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون در بحث بسیج ملی کنترل فشار خون به لحاظ جمعیت از موفق ترین استان‌های در اجرای این طرح بوده است.

سرپرست مرکز آموزشی _ درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید جلیل ضمن تقدیر از ناظر وزارت بهداشت و درمان جهت بازدید از مرکز کنترل فشارخون این مرکز درمانی ابراز داشت: بازدید ناظر وزارت بهداشت از مراکز کنترل فشار خون حساسیت و دغدغه وزارت را به این مهم نشان می‌دهد.

علی اصغر بهروزی خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ نفر پرسنل در این مرکز در دو شیفت صبح و عصر فعالیت می کنند.

مدیر خدمات پرستاری بیمارستان همچنین یادآور شد: در این بازدید ناظرین اعزامی از وزارت خانه رضایت خود را از ایستگاه فشارخون بیمارستان شهید جلیل اعلام کردند که جا دارد از حسن نیت این عزیزان تشکر کنم .

شهلا عوض زاده خاطر نشان کرد: به طور متوسط روزانه ۱۵۰ نفر بصورت داوطلبانه جهت کنترل فشارخون خود به بیمارستان مراجعه می کنند که تاکنون بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر مراجعه و حدود ۱۰۰نفر سطح دو بودند که تحت مراقبت قرار گرفتند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :