خبرخوان

دلیل برتری هاشمی بر خاتمی/ ماجرای بغض و کینه روحانی از آیت الله هاشمی

دلیل برتری هاشمی بر خاتمی/ ماجرای بغض و کینه روحانی از آیت الله هاشمی

روحانی روی آقای هاشمی بغض و کینه دارد که اسم او را نمی‌برد. چون خیلی خوشش نمی‌آید که هاشمی در مقابل او ظاهر شود

گروه سیاسی گپ نیوز: اکبر ترکان معتقد است که در پیگیری امور و اشراف بر موضوعات کشور آیت الله هاشمی برتری جدی بر امثال خاتمی و احمدی نژاد داشته است.

به گزارش گپ نیوز، ترکان معتقد است:” اولین ویژگی قابل توجه در مدیریت ایشان در دوران ریاست‌جمهوری این بود که کار خود را بلد بود. یعنی می‌دانست که رییس‌جمهور باید چه کاری انجام دهد. انتظارات اصلی خود از هر وزارتخانه‌ای را نیز مشخص کرده بود. هم در زمانی که وزیر دفاع بودم و هم در زمانی که وزیر راه بودم، بطور منظم پیگیر محورهایی بودند که از من انتظار داشتند؛ فلذا خودش هم به ارقام، اعداد و اطلاعات آن حوزه مسلط بود. این طور نبود که در حد کلیات رهنمودی را بفرمایند و عبور کنند.”

*دلیل برتری هاشمی بر خاتمی
اما وی در پاسخ به این سوال که پیگیری‌های مستمر و تسلط و اشراف بر از ویژگی های است که از هر رئیس جمهوری انتظار می رود  بنابراین به نظر شما آقای هاشمی در این امر با دیگر مسئولین تفاوت ویژه‌ای داشتند؟، می گوید: خیلی متفاوت بودند. من در ملاقات‌های ایشان با سران سایر کشورها شرکت داشته‌ام. وقتی با روسای جمهور دیگر کشورها هم ملاقات می‌کردند از رییس‌جمهور کشور دوست یا همسایه‌ سوالاتی در مورد میزان تولید گندم یا تولیدات مواد غذایی و… می‌پرسیدند. وقتی این سوالات را طرح یا می‌پرسیدند که انواع مصارف ارزی‌ شما چیست؛ آنها نمی‌دانستند و بعضا می‌گفتند که ما وارد این مسائل نشده‌ایم. آقای هاشمی اما تمام اینها را می‌دانست و بسیار هم مسلط بود. به آمار و ارقام به صورت غیرعادی مسلط بود. من او را فقط با سایر روسای جمهور خودمان که اتفاقا خدمت همه آنها کار کرده‌ام، مقایسه نمی‌کنم. اولین انتصاب من در دولت آقای مهندس موسوی بود. کار کردم. با آقایان هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد هم کار کردم. تسلط آقای هاشمی فقط در مقایسه با مسئولین دیگر کشور خودمان فوق‌العاده نبود بلکه در مقایسه با روسای جمهور سایر کشورها نیز دیدم که آنها به امور اجرایی، اطلاعات و ارقام اقتصاد کلان کشور به اندازه آقای هاشمی اشراف ندارند.”

*ماجرای بغض روحانی به هاشمی و سکوت خاتمی در برابر تخریب کنندگان آیت الله هاشمی
زیباکلام معتقد است: روحانی نسبت به هاشمی بغض و کینه دارد؛خیلی خوشش نمی آید که هاشمی در مقابل او ظاهر شود.

*روحانی نسبت به هاشمی بغض و کینه دارد؛خیلی خوشش نمی آید که هاشمی در مقابل او ظاهر شود
زیباکلام چندی قبل در گفتگویی مطبوعاتی اظهار داشت: “روحانی روی آقای هاشمی بغض و کینه دارد که اسم او را نمی‌برد. چون خیلی خوشش نمی‌آید که هاشمی در مقابل او ظاهر شود و دیگران بگویند اگر این نبود، تو رای نمی‌آوردی یا خاتمی اگر نبود شما معلوم نبود دو میلیون و ۴۰۰ هزار رای هم بیاوری، چه برسد به ۲۴ میلیون.”

*خاتمی اگر مخالف تخریب هاشمی بود، نباید سکوت می‌کرد
وی می افزاید:” می‌توان این گلایه را از آقای خاتمی، عبدا… نوری و موسوی‌لاری داشت که شما اگر موافق این سخنان و مواضع تندروهای اصلاحات نبودید چرا مخالفت نمی‌کردید؟ و سکوت شما آزاردهنده بود.
این افراد باید بیشتر برای مرحوم هاشمی ایستادگی می‌کردند و از جریان تندروی درون جبهه اصلاحات می‌خواستند که این حملات و هجمه‌ها را به ایشان نداشته باشند.”

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :