خبرخوان
چگونه جای جلاد و شهید در سیاست خارجی عوض می‌شود؟

کاخ الیزه به اسم حمایت از آشوبگران، سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران را لغو کرد!

کاخ الیزه به اسم حمایت از آشوبگران، سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران را لغو کرد!

در برابر این امتیازها، دولت فرانسه نه‌تنها در برابر بدعهدی‌های آمریکا در توافق هسته‌ای مقابله کرد بلکه همراستا با دونالد ترامپ خواستار افزایش تحریم‌ها بر روی صنعت دفاعی موشکی ایران شد و بدتر این‌که با پناه دادن به گروهک تروریستی منافقین در پاریس و قراردادن آن زیر چتر حمایتی دستگاه اطلاعاتی خود عملاً تحرکات علیه ایران را شدت بخشید.

به گزارش «گپ نیوز»، پس از تماس تلفنی روز گذشته حسن روحانی و امانوئل مکرون، کاخ الیزه با انتشار بیانیه‌ای به جزئیات این گفت‌وگو پرداخت و اعلام کرد که سفر وزیر خارجه این کشور به تهران به تعویق افتاده است.

به گزارش رجانیوز آن‌چه که در بیانیه کاخ الیزه از تماس تلفنی به روشنی به چشم می‌آید دخالت وقیحانه پاریس در در امور داخلی ایران است، چنان‌که در این بیانیه آمده است که مکرون در تماس تلفنی خود با روحانی از برخورد با اغتشاش‌گران ابراز نگرانی کرده و خواستار خویشتن‌داری ایران و احترام به حقوق اساسی آن‌ها شده است!

795
حمایت این روزهای پاریس از اغتشاش‌گران و تخریب‌کنندگان اموال عمومی در ایران در حالی صورت می‌گیرد که دولت تدبیر و امید در سال‌های گذشته و خصوصاً پس از انعقاد توافق هسته‌ای امتیاز‌های فراوانی را در اختیار شرکت‌های فرانسوی چون توتال، پژو، رنو و سیتروئن قرار داده و آن‌ها را از ورشکستگی نجات داده است.

794

در برابر این امتیازها، دولت فرانسه نه‌تنها در برابر بدعهدی‌های آمریکا در توافق هسته‌ای مقابله کرد بلکه همراستا با دونالد ترامپ خواستار افزایش تحریم‌ها بر روی صنعت دفاعی موشکی ایران شد و بدتر این‌که با پناه دادن به گروهک تروریستی منافقین در پاریس و قراردادن آن زیر چتر حمایتی دستگاه اطلاعاتی خود عملاً تحرکات علیه ایران را شدت بخشید. صادقانه‌تر اگر بخواهیم بگوئیم این چراغ سبز پاریس به منافقین بوده که اغتشاشات تهران و برخی از شهرستان‌های ایران را شعله‌ور کرد و تعدادی از هموطنان بی‌گناه ایران را به کام مرگ کشاند.

793
حال با این وجود چرا امروز جایگاه جلاد و شهید در سیاست‌خارجی عوض شده است؟ پاسخ را باید در امیدواری غیرواقعی وزارت امور خارجه به لبخند غربی‌ها و دلبستن دولت به کشورهای خارجی برای حل مشکلات اقتصادی کشور دانست چرا که اگر غیر از این بود، به حکم منطق، عقل و حتی واقع‌گرایی، این دولت دوازدهم بود که باید سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران را لغو کرده و سفیر پاریس در تهران را به وزارت خارجه فرا می‌خواند؛ اما وقتی که انفعال سرلوحه اقدامات می‌گیرد نتیجه آن می‌شود که مکرون در کاخ الیزه نه‌تنها شرمسار دخالت‌هایش در تهران نیست بلکه به بزرگ‌ترین حامی اغتشاش‌گران هم تبدیل می‌شود!

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :