خبرخوان
گزارش//

حکایت یک کلاغ و ۴۰ کلاغ در کهگیلویه و بویراحمد/وقتی مسؤولان اطلاعات غلط به رسانه‌ها می‌دهند

حکایت یک کلاغ و ۴۰ کلاغ در کهگیلویه و بویراحمد/وقتی مسؤولان اطلاعات غلط به رسانه‌ها می‌دهند

متأسفانه خود مسوولان هم در این زمینه آتش را شعله‌ورتر می‌کنند و با مصاحبه‌ها و خبرهای کذبی که در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند آن‌ها را گمراه کرده و موجب انتشار اخبار نادرست می‌شوند که باید بپذیریم در این بین مسوولان مقصر اصلی هستند.

به گزارش «گپ نیوز»، استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان‌هایی است که مهر محرومیت و عقب ماندگی از سایر استان‌ها همواره بر پیشانی آن چسبیده است.

استانی که همه ظرفیت‌های لازم را در خود دارد و گاه به اندازه سه تا ۵ استان قابلیت دارد و می‌توانیم از این قابلیت‌ها برای توسعه یافتگی استفاده کنیم.

اما اگر به فکر توسعه باشیم دیگر چه کسی باید به دنبال حاشیه‌سازی باشد؟ اگر به دنبال کار باشیم دیگر چه کسی باید به دنبال ماجراجویی باشد.

در کنار همه این کم کاری‌ها و بی‌کاری‌ها و حاشیه‌سازی‌ها یکی از دلایل دیگر عقب ماندگی استان ما یک کلاغ و چهل کلاغ کردن هر ماجرا و رویدادی است.

گاه شنیده‌ایم که در جاده‌ای تصادفی رخ می‌دهد و یک یا دو نفر زخمی می‌شوند و ما برای بزرگنمایی و ماجراجویی سخن از چندین و چند کشته و مجروح به میان می‌آوریم.

بزرگنمایی کارها و رویدادها و ماجراها موجب شده تا نتوانیم بر اساس واقعیت‌ها در لحظات ضروری و بحرانی تصمیم‌گیری کنیم و همین باعث شده که هزینه‌های زیادی را متحمل شویم.

اما بدترین شکل آن مربوط به حوادثی است که با آبروی استان سر کار دارد و باید گاه به جای بزرگنمایی روی به کوچک کردن صورت مسأله بیاوریم که نسبت به این ضرورت غفلت می‌ورزیم.

برخی حوادث و رویدادها را باید سرپوش گذاشت وقتی که می‌بینیم بدخواهان به دنبال بهره‌برداری از آن هستند.

متأسفانه خود مسوولان هم در این زمینه آتش را شعله‌ورتر می‌کنند و با مصاحبه‌ها و خبرهای کذبی که در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند آن‌ها را گمراه کرده و موجب انتشار اخبار نادرست می‌شوند که باید بپذیریم در این بین مسوولان مقصر اصلی هستند.

اما از سوی دیگر هم باید رسانه‌های استان با یکدیگر به این نتیجه برسیم که در چنین مواقعی یا اصولا خبری منتشر نکنیم و یا اگر به دنبال انتشار خبر هستیم بدون کم و زیاد به مردم اطلاع‌رسانی کنیم./فارس

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :