خبرخوان

نکته بسیار مهم در نماز امروز رهبر معظم انقلاب بر پیکر مرحوم هاشمی

نکته بسیار مهم در نماز امروز رهبر معظم انقلاب بر پیکر مرحوم هاشمی

چقدر پیام دارد خواندن و نخواندن بعضی جملات در نماز میت
به گزارش «گپ نیوز» متن ارسالی حجت الاسلام سید ابراهیم افتخاری به این پایگاه خبری به شرح ذیل است:

اللهم إنا لا نعلم منه إلا خیرا : خدایا! ما جز خوبی، از او چیزی نمی دانیم. جمله ای که در نماز رهبرمعظم انقلاب بر پیکر مرحوم هاشمی قرائت نشد!

با وجود اینکه جمله: اللهم إنا لا نعلم منه إلا خیرا : خدایا! ما جز خوبی، از او چیزی نمی دانیم، در تمام نمازهای میت بیان می شود و حتی در نماز مرحوم آیت الله مهدوی کنی، این عبارت سه بار توسط رهبر معظم انقلاب تکرار شد، اما در نماز بر میت امروز این جمله توسط ایشان قرائت نشد! این نکته ظریف، حکایت از صداقت رهبر معظم انقلاب دارد که وقتی ایشان بدی ها و اشتباهاتی از مرحوم هاشمی دیده اند، به خاطر مسائل احساسی حاضر نیستند خلاف واقع بگویند، ولو در دعا برای میت! اما در مقابل برای ایشان بسیار استغفار کردند، بیشتر از حد معمول.

البته سابقه نخواندن برخی جملات نماز میت، در نماز بر برخی از بزرگان هم بوده است. به عنوان مثال می‌توان به نخواندن این جمله:« و إن کان مسیئا فتجاوز عنه واغفر له : و اگر گناهکار است، از او درگذر و او را ببخشای» توسط آیت الله العظمی گلپایگانی بر پیکر مرحوم امام خمینی (ره) اشاره کرد، مانند نمازی که‌ بر پیکر معصوم میخوانند؛ که حاکی از این بود که مرحوم آیت الله گلپایگانی، حضرت امام(ره) را بدون گناه و بی نیاز از این جمله می دانستد!

چقدر پیام دارد خواندن و نخواندن بعضی جملات در نماز میت!
إن شاءالله مرحوم آقای هاشمی مشمول لطف و مغفرت و رحمت پروردگار قرار گیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :مطالب مرتبط